وبلاگ

PHP چیست و کاربرد های آن در دنیای برنامه نویسی چگونه است؟

 

 

PHP چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

 

اگر اندکی نیز با دنیای طراحی وب آشنا شده باشید ممکن است این سوال که PHP  چیست و چه کاربرد هایی دارد برایتان بوجود آمده باشد . این زبان در سال 1995 ارائه گردیده است. PHP  یک زبان تفسیر شونده و یا پردازشی سمت سرور است. با استفاده از PHP می توان وب اپلیکیشن هایی طراحی کرد که قابل تعامل باشند. این زبان برنامه نویسی تاثیر مستقیمی بر روی ظاهر سایتتان ندارد و با استفاده از این زبان می توانید اطلاعات مهمی را از پایگاه داده گرفته و به کاربر نمایش داد.

در حقیقت شما با استفاده از PHP می توانید به یک دیتابیس وصل شده و اطلاعات خود را به آن وارد و یا از آن خارج کنید .این زبان یک زبان مفسری است یعنی کد ها به صورت خط به خط تفسیر و اجرا می شوند. و برخلاف زبان های کامپایلری عمل می کند.

PHP یک زبان مولتی پلتفرم است . به این مفهوم که محدودیتی برای اجرا روی لینوکس ،ویندوز،مکینتاش و … را ندارد.

این زبان یکی از زبان های سطح بالا محسوب می شود . و باتوجه به این کد های آن شباهت زیادی به زبان انگلیسی دارد یک زبان برنامه نویسی آسان به حساب می آید.

 

PHP چیست و کاربرد های آن در دنیای برنامه نویسی چگونه است؟

 

 

 

توانایی های PHP

 

برای شما صفحه های  داینامیک تولید می کند.

اطلاعات را به دیتابیس می فرستد،  اطلاعات را از دیتابیس می خواند و همینطور اطلاعات موجود در دیتابیس را ویرایش یا حذف می کند.

با فرم های HTML  ارتباط برقرار  کرده و اطلاعات ورودی کاربران  را پردازش  می کند.

به شما توانایی کار با Cookie ها و Session ها را می دهد.

امکان رمزگذاری کردن اطلاعات حساس در آن موجود می باشد.

به وسیله ی  PHP شما میتوانید فایل های txt, pdf, jpg و… تولید  کنید  و یا آن ها را تغییر دهید .و این یک ویژگی  فوق العاده است که PHP در اختیار شما قرار داده است.

پیام بگذارید

تماس با ما
021-22861835