وبلاگ

چطور برنامه نویس موبایل شویم؟

برنامه نویسی موبایل چیست ؟ چطور میتوانیم اپلیکیشن موبایلی بنویسیم؟تفاوت برنامه های اندروید و IOS چیست؟تنها بخشی از سوالاتی ست که در ذهن کسانی که قصد دارند برنامه موبایل بسازند نقش میبندد.

صنعت گوشی های هوشمند سالهاست که دنیای تکنولوژی را درگیر خود کرده. و امروزه از هر 10 خبر ، 4 یا 5 خبر مربوط به معرفی موبایل های جدید و یا تکنولوژی های جدید بکار رفته در موبایل هاست.همینطور که گوشی های هوشمند فراگیر تر شده اند، نیاز به اپلیکیشن های مربوط به آنها هم افزایش یافته.شاید 15 یا 20 سال پیش از یک گوشی موبایل ارسال پیامک ،تماس و شاید سرگرمی های کوچک انتظار میرفت.اما حالا با قدرت بسیار زیادی که در گوشی های هوشمند نهفته ست نیاز های اولیه یک موبایل کمرنگ تر شده و نیاز های جدیدی مطرح است.از استفاده از شبکه های مجازی گرفته تا آموزش و بازی و … در واقع همه چیز در گوشی های هوشمند امکانپذیر شده.یا اگر هنوز امکانش نیست دانشمندان این حوزه در حال تحقیق راجع به آن هستند!

برنامه نویسی موبایل چیست؟

 

برنامه نویسی موبایل چیست؟

برنامه سازی گوشی های هوشمند یعنی ساختن اپلیکیشن های کاربردی با توجه به قوانین،زبان ها و سخت افزار در دسترس !هر اپلیکیشنی که روی موبایل خود دارید روزی تنها یک ایده بوده و برنامه نویسان این ایده را تبدیل به یک برنامه کرده اند که امروز شما به راحتی از آن استفاده کنید!اینستاگرام،اسنپ چت ، واتساپ و به طور کلی شبکه های اجتماعی مبتنی بر موبایل همه و همه حاصل کار و تلاش چندین تیم برنامه نویسی ست.

 

 

چطور میتوانیم اپلیکیشن موبایل بنویسم؟

 

چطور میتوانیم اپلیکیشن موبایل بنویسم؟

 

برنامه نویسی موبایل کار خیلی سختی نیست و حتی در 60 سالگی هم میتوانید آن را یاد بگیرید.اما باید اول به یکی از زبانهای برنامه نویسی که در ادامه به شما معرفی میکنیم مسلط شوید تا برنامه ای کاربردی و قابل عرضه ای بسازید.

زبان هایی که معمولا با آنها برنامه نویسی موبایل انجام میدهند خیلی گسترده و زیاد هستند.اما بهترین زبان ها (به نظر نویسنده) برای توسعه یک برنامه موبایل زبان های زیر هستند

  1. جاوا (Java): جاوا جاوا زبانی شی گرا و ساخت یافته است که در هر دو پلتفرم اندروید و IOS توانایی ساخت اپلیکیشن را دارد و همچنین آموزشهای مربوط به برنامه نویسی موبایل با جاوا بسیار زیاد ،گسترده ، و رایگان است.تنها کاری که باید بکنید این است که به انگلیسی (یا فارسی ) در گوگل جست و جو کنید تا با دریایی از آموزش ها مواجه شوید
  2. پایتون(Python): پایتون پایتون شاید انتخاب سوم یا چهارم هر برنامه نویس موبایل باشد.اما به لطف کتابخانه و ابزار های بیور(Beeware) شما خیلی راحت میتوانید اپلیکیشن موبایل بسازید و حتی نسخه ویندوز و مک آن را هم با همان یک بار کد نویسی ارائه کنید.مطالب آموزشی راجع به برنامه نویسی موبایل با پایتون به اندازه جاوا نیست و شاید نیاز باید که داکیومنتیشن های مربوط به Beeware را بخوانید. اما با توجه به قابلیتی که به شما میدهد، ارزش وقت گذاشتن را دارد.
  3. کاتلین(Kotlin): کاتلین کاتلین زبان ارائه شده توسط شرکت گوگل است و برنامه نویسی با آن به اندروید محدود میشود.کاتلین شباهت بسیار زیادی به جاوا دارد و یاد گیری آن هم سخت نیست.
  4. سی شارپ(C#): سی شارپ مایکروسافت هم از قافله عقب نمانده و با اضافه کردن زامارین (Xamarin) به ویژوال استودیو (Visual studio) به شما این امکان را میدهد که برنامه موبایل بنویسید!

پیام بگذارید

تماس با ما
021-22861835